Remont wiaduktu nad stacją Oleśnica Rataje może się nieco opóźnić

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy informuje, że planowane zakończenie remontu wiaduktu nad stacją Oleśnica-Rataje może się nieco przesunąć.

Objazd w kierunku na Wrocław jak również wjazd do Oleśnicy został wyznaczony przez węzeł Dąbrowa w ciągu drogi S8 oraz ul. Dobroszycką. Wielokrotnie przez różne osoby podnoszony był argument poprowadzenia objazdu przez stary przejazd kolejowy w rejonie stacji Rataje. – Ten wariant był brany pod uwagę, jednak PKP nie wyraziło na to zgody, ponieważ ten przejazd został definitywnie zlikwidowany – mówił jeszcze w lutym na naszych łamach Krzysztof Górecki z Zarządu Dróg Powiatowych.

Termin zakończenia prac może się nieco przesunąć

Mimo trwającej pandemii, prace przy remoncie wiaduktu na Ratajach przebiegają normalnie i są szczegółowo analizowane na cotygodniowych radach budowy. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, a wynikających z konieczności dokonania korekt przyjętych rozwiązań projektowych, oddanie wiaduktu może się nieco opóźnić. Zakładamy, że maksymalnie o 60 dni, ale jesteśmy dobrej myśli – informuje Dawid Samulski ze Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

 

red. P.S.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content