Rekomendacje książkowe na sesji Rady powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Oleśnickiego, radna Renata Wojciechowska przedstawiła książki, obok których nie da się przejść obojętnie, które każdy lokalny patriota powinien mieć na swojej półce, Autorką obu historycznych pozycji jest znana regionalistka i dokumentalistka Aleksandra Hołubecka-Zielnica.

To znana regionalistka i dokumentalistka, która wraz z mężem Krzysztofem Zielnicą napisała m.in. „Był taki czas...”, wybitne dzieło opowiadające o historii pogranicza dolnośląsko-wielkopolskiego.

Nie mniej interesujących historycznych wątków znajdziemy w ostatnich dwóch pozycjach tej autorki, o których mowa była na sesji. „W cieniu wojen. Z pamiętników uchodźców i wspomnień zesłańców na Sybir" ukazuje dramatyczne losy polskich rodzin w czasie działań wojennych, a także po ich zakończeniu, natomiast "Nasza Alma Mater” opisuje dzieje Liceum Ogólnokształcącego w Sycowie w latach 1946-1959.

Renata Wojciechowska przypomniała również o spotkaniu autorskim z Aleksandrą Hołubecką-Zielnicą, które odbędzie się w poniedziałek (28.06) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie.

 

red. P.S.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content