Realizacja Programu “Czyste Powietrze” – Syców na czele

Jak wypadły gminy z powiatu oleśnickiego jeżeli chodzi o realizację programu "Czyste Powietrze" w rankingu Polski Alarm Smogowy ?

Gmina Syców znalazła się na 88. miejscu w ogólnopolskim rankingu i zajęła 1. miejsce pod względem aktywności w realizacji tego Programu na Dolnym Śląsku.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wraz z Polskim Alarmem Smogowym (PAS) opublikowały ranking pokazujący aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze”. Dzięki rankingowi każdy mieszkaniec Polski może zobaczyć ile wniosków na wymianę kopciuchów i docieplenie domów złożono w jego gminie.

Liczba złożonych wniosków i miejsca w rankingu poszczególnych gmin powiatu oleśnickiego. [Opublikowany właśnie ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych. Ranking obejmuje aktywność gmin w pierwszym kwartale bieżącego roku (do dnia 31 marca). Ranking powstał przy współpracy NFOŚiGW, PAS i Banku Światowego]:

88. Syców - 66 wniosków
150. Bierutów - 18 wniosków
542. Oleśnica - 16 wniosków
872. Dziadowa Kłoda - 6 wniosków
1.270. gmina Oleśnica - 15 wniosków
1.372 Dobroszyce - 7 wniosków
1831. Międzybórz - 3 wnioski
2.134. Twardogóra - 5 wniosków

Program „Czyste Powietrze”, którego wartość szacuje się na ponad 100 miliardów złotych, ma na celu wymianę nieefektywnych urządzeń grzewczych oraz przeprowadzenie termomodernizacji w trzech milionach budynków jednorodzinnych. Program wspiera wdrażanie uchwał antysmogowych, które zakazują użytkowania pozaklasowych urządzeń grzewczych, które najbardziej przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. W chwili obecnej w ciągu najbliższych lat konieczna będzie wymiana blisko 2,7 miliona domowych urządzeń grzewczych żeby spełnić warunki i wymagania uchwał antysmogowych.

 

red. P.S.

źródło: olesnica24\

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content