Radni PiS apelują o pozostawienie poczty w budynku urzędu miasta w Szczecinie

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują o utrzymanie w budynku urzędu miejskiego placówki Poczty Polskiej, z którego każdego miesiąca korzysta około czterech tysięcy osób.

 

Placówka pocztowa zlokalizowana jest w prawym skrzydle urzędu miejskiego w Szczecinie.  Kończy działalność z dniem 28 września po 28 latach. Powodem jej likwidacji jest to, że Magistrat potrzebuje miejsca dla petentów, bo w związku z pandemią, w Biurze Obsługi Interesanta brakuje już miejsca.
Informacją o likwidacji placówki poczty w urzędzie miejskim zapewne martwi się już wielu mieszkańców oraz firm ze Szczecina. W placówce pocztowej można było załatwić szybko wiele spraw bez długich kolejek. W miejscu placówki pocztowej władze miasta planują utworzyć nowe stanowiska informacyjne dla mieszkańców. Z tą decyzją nie zgadzają się radni PiS, którzy podkreślają potrzebę funkcjonowania na terenie urzędu punktu pocztowego. Proponują przeniesienie placówki w inne miejsce urzędu.

- Reorganizacja, o której mowa, i tak nie wyklucza funkcjonowania placówki Poczty Polskiej, która mogłaby ostatecznie zostać przeniesiona do innego miejsca w budynku, w pobliżu BOI, z którego w obecnych czasach najczęściej korzystają mieszkańcy, jeśli mowa o sprawach urzędowych i administracyjnych - apeluje Marcin Pawlicki, przewodniczący klubu radnych PiS w szczecińskiej radzie miasta.

Radni proszę prezydenta Szczecina, aby podjął rozmowy z zarządem Poczty Polskiej w sprawie dalszego funkcjonowania placówki. Najbliższy punkt pocztowy znajduje się prawie kilometr dalej, na placu Grunwaldzkim. Zdaniem radnych PiS cała sytuacja będzie stanowiła poważny problem dla dużej części mieszkańców, pracowników urzędu oraz szczecińskich przedsiębiorców związanych z ograniczeniem dostępności do usług pocztowych.

red. Paweł Sanecki

Udostępnij na swoim profilu !