Punkt Szczepień Masowych w Oleśnicy

Podobnie jak w wielu polskich miastach, również w Oleśnicy powstaje punkt masowych szczepień populacyjnych przeciw COVID-19. Tworzymy go w hali sportowej OKR ATOL przy ul. Kochanowskiego. Dotychczas funkcjonujące w mieście trzy punkty szczepień pozostają bez zmian (przychodni na ul. Hallera 25, Mastermed przy ul. Kopernika 12, EMC przy ul. Daszyńskiego 2a). Ten w hali będzie miejscem dodatkowym, większym, przewidzianym do realizacji planowanego przez rząd zwiększenia potencjału szczepień powszechnych w II i III kwartale.

Chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19 nie brakuje. To bardzo cieszy. Chcemy pomóc w uzyskaniu odporności zbiorowej i jak najszybszym powrocie do normalności. Stąd Oleśnicki samorząd włączył się w realizację Narodowego Programu Szczepień i we współpracy z Wojewodą Dolnośląskim zadeklarował utworzenie w Oleśnicy punktu masowych szczepień populacyjnych.

Taki punkt jest w naszym mieście potrzebny w związku ze spodziewanym, centralnym zwiększeniem dostaw szczepionek w II i III kwartale. Oznacza to, że w najbliższym czasie możliwość zaszczepienia zwiększy się.

Punkt nie będzie w żaden sposób powiązany z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem będą mogli z niego korzystać zarówno mieszkańcy Oleśnicy, powiatu i jak i innych miejscowości. Prace nad przygotowaniem hali i organizacją punktu już trwają.

Przedstawiciele Miasta, Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy i  OKR ATOL są po pierwszych spotkaniach i wizjach obiektu. Mobilizujemy siły, zadania podzielone, a koncepcje ułożone.

Punkt będzie gotowy już 18 kwietnia. Otwarcie i początek szczepienia pierwszych zapisanych pacjentów planowane jest pomiędzy 19 a 25 kwietnia.

Ale to już zależy od  zapewnienia przez rząd dostawy odpowiedniej liczby dawek szczepionki. My będziemy gotowi. O szczegółach, zasadach funkcjonowania punktu, godzinach otwarcia, rejestracji itp. będziemy informować na bieżąco.

 

źródło: oficjalny portal Miasta Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny