Przybywa pijanych kierowców na oleśnickich drogach. Rekordzista miał prawie 4 promile!

Funkcjonariusze z oleśnickiej drogówki podczas działań prowadzonych w miniony weekend  zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Każdy zatrzymanych miał w wydychanym powietrzu przynajmniej 2 promile.

"Niechlubną rekordzistką okazała się być 48-letnia mieszkanka naszego powiatu, która podczas kontroli drogowej wydmuchała prawie 4 promile. Dwóch kierujących pojazdem osobowym, mieszkańców naszego powiatu po przebadaniu na zawartość alkoholu, alkomat wskazał ponad 2 promile. Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się być 38 letni mężczyzna, obywatel innego Kraju, który kierował pojazdem ciężarowym wydmuchując podczas kontroli ponad 2 promile. Z uwagi na fakt, iż kierujący jest obcokrajowcem został on zatrzymamy i osadzony w PPDOZ. W momencie wytrzeźwienia, odpowie za swój czyn przed Sądem. W każdym przypadku kierującym zostało zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna, również zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych nawet do 60 tysięcy złotych" - poinformowała oleśnicka policja (KPP).

"Nowinki oleśnickie" przyłączają się do apelu Oleśnickich Policjantów o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownice po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

red. P.S.

źródło: KPP

Dzisiejsze imieniny

licznik odwiedzin

142552

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda