Powiat Oleśnicki wybudował chodnik w Zawidowicach

Dzięki rozwijaniu inwestycji i projektów zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oleśnickiego w Zawidowicach ( gmina Bierutów) powstał ciąg pieszo-rowerowy o długości 340 m Zadanie za blisko 900 tys. zł ze środków własnych zrealizował Powiat Oleśnicki.

28 czerwca 2021 odbyło się uroczyste oddanie inwestycji, z udziałem władz samorządowych powiatu oraz gminy, a także przedstawicieli lokalnej społeczności.
Zakończone przedsięwzięcie ma wielu ojców, jednak najbardziej zaangażowani byli członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Stanisław Stępień i Czesław Teleszko, którzy osobiście zabiegali o to, aby korzystający z tego odcinka mieszkańcy w końcu nie musieli obawiać się o własne bezpieczeństwo. – Naszą pracą nie chcemy antagonizować, tylko łączyć – zapewnił wicestarosta, obiecując, że kolejny chodnik powstanie także w Zbytowej.
Wszystkim stronom zaangażowanym w proces inwestycyjny podziękowała sołtys Zawidowic Anna Zagórska. Z kolei starosta Sławomir Kapica uśmiechnął się do obecnych mieszkańców: - Mam świadomość, że mieliście pełny nadzór nad tą inwestycją.
Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki także nie krył swojej wdzięczności: - Każdy metr chodnika czy drogi stanowi dla nas ogromną wartość.

Budowy chodnika na drodze powiatowej nr 1467D w miejscowości Zawidowice - etap 6 podjęła się firma Biobud Piotra Schabikowskiego. Reprezentujący inwestora Sławomir Zadka z Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy przypomniał, że przy okazji została poszerzona droga, z 4,5 m do 5,16 m.

– Problemów było co niemiara, ale dzięki dobrej współpracy z wykonawcą, zamknęliśmy się w kwocie budżetowej – dodał Zadka.

Zgodnie z tradycją, nie mogło się obejść bez symbolicznego przecinania wstęgi, a miejscowe dzieci podziękowały kwiatami wszystkim realizatorom pieszo-rowerowej inwestycji w Zawidowicach.

 

red. P.S.

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content