Posypały się mandaty za brak maseczek w Sycowie, Międzyborzu i Dziadowej Kłodzie

Policja rozpoczęła wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń covidowych.

Od 29 października, z uwagi na zagrożenia związane z ciągłym wzrostem zachorowań na Covid-19, na terenie podległym Komisariatowi Policji w Sycowie, pod nadzorem kom. Przemysława Świderskiego- komendanta Komisariatu Policji w Sycowie, przeprowadzane są zintensyfikowane działania prewencyjne "STOP COVID". Działaniami objęto obszar miasta i gminy Syców, miasta i gminy Międzybórz, gminy Dziadowa Kłoda.

Policjanci Komisariatu Policji w Sycowie i Posterunku Policji w Międzyborzu w celu eliminacji zachowań niezgodnych z obostrzeniami dotyczącymi Covid i zmobilizowania mieszkańców do przestrzegania obostrzeń w tym zakresie, objęli kontrolą placówki handlowe, gastronomiczne, stacje paliw oraz obiekty użyteczności publicznej i pojazdy transportu publicznego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci informowali obywateli o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania obostrzeń Covid-19 oraz nałożyli 9 mandatów karnych. 7 osób zostało pouczonych, a przeciwko 2 osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Zatrzymano również 1 osobę w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas czynności legitymowania - młody mężczyzna nie stosował się do obostrzeń związanych z Covid w jednej z placówek handlowych w Sycowie. Podawał również policjantom nieprawdziwe dane osobowe, chcąc w ten sposób wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne z art. 222 kk i po wykonaniu z nim czynności procesowych został zwolniony.

Powodem zastosowanych przez policjantów represji podczas działań był brak korzystania przez obywateli z maseczek zasłaniających usta i nos w miejscach, gdzie taki obowiązek przewidują przepisy prawa.

Że względu na lekceważenie przez obywateli obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach, w których  jest to wymagane, insp. Robert Froń - komendant powiatowy Policji w Oleśnicy zapowiedział kolejne zintensyfikowane działania, również na obszarach pozostałych miast i gmin powiatu oleśnickiego.

 

źródło: KPP Oleśnica

Dzisiejsze imieniny

Horoskop

licznik odwiedzin

141559

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda