Pomoc dla oleśnickich przedsiębiorców

Burmistrz Oleśnicy kolejny raz zaoferował podmiotom gospodarczym rozwiązanie ułatwiające przetrwanie w kryzysie. Postanowił, że czynsz dla najemców komunalnych lokali użytkowych za kwiecień zostanie również obniżony do przysłowiowej „złotówki” na ich wniosek, tak jak miało to miejsce w 2020 roku oraz w I kwartale tego roku.

"Przedsiębiorcy, którzy w wyniku pandemii musieli ograniczyć lub zawiesić swoją działalność gospodarczą, a przez to ponieśli straty finansowe mogą ubiegać się o obniżenie czynszu za zajmowany lokal.

Wnioski wraz z uzasadnienie należy składać do Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy lub do Urzędu Miasta Oleśnicy w nieprzekraczalnym terminie:
- do dnia 15 kwietnia - jeszcze o obniżenie czynszu za styczeń, luty i marzec 2021 roku (liczy się data wpływu),
- do dnia 15 maja - o obniżenie czynszu za kwiecień 2021 roku (liczy się data wpływu).

Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Oznacza to, że burmistrz, adekwatnie do sytuacji każdego przedsiębiorcy będzie podejmował decyzję o obniżeniu jego czynszu do zryczałtowanej wysokości 1,00 zł netto niezależnie od powierzchni użytkowej lokalu i powierzchni pomieszczeń do niego przynależnych" - jak informują Władze Oleśnicy na oficjalnym portalu miejskim.

 

red. P.S.

źródło: portal miasta Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content