Policjant, wracając po służbie do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, wracając z pracy do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Kierującym okazał się być mieszkaniec naszego powiatu, który jechał motorowerem mając prawie 3 promile w wydychanym powietrzu.

Policjant, który parę dni temu wymawiał rotę ślubowania, wracając do domu po służbie nie spodziewał się, że na jego drodze może wydarzyć się taka sytuacja. W miejscowości Ligota Wielka poruszający się przed nim kierujący motorowerem jechał tzw. „zygzakiem” w pewnym momencie kierujący motorowerem wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusz zatrzymał się i podbiegł do mężczyzny, który chciał pozostawić swój pojazd i oddalić się. Powiadomił Dyżurnego KPP Oleśnica o zaistniałej sytuacji. Na miejsce został skierowany patrol, który podczas wykonywania czynności z kierującym ustalił, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu natomiast alkomat pokazał prawie 3 promile. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed Sądem.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjanta, który dopiero co wszedł w nasze szeregi kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy apeluje o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownice pojazdu po spożyciu alkoholu.

źródło: KPP Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content