Policjanci kontrolują jak piesi korzystają z przejść kolejowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób pieszych w rejonie przejazdów kolejowych policjanci ruchu drogowego podczas codziennych kontroli sprawdzają, czy piesi w sposób właściwy przechodzą przez wydzielone w torowiskach przejścia oraz czy nikt nie narusza prawa, przechodząc przez tory w miejscach niedozwolonych. Policjanci podczas każdej swojej służby, sprawdzają miejsca zagrożone, a w szczególności te związane z transportem kolejowym. Policjanci przypominają, że na terenie kolejowym należy zachować szczególną ostrożność.

W minionym tygodniu na stacji kolejowej w Oleśnicy – Rataje doszło do potrącenia pieszej. Uczestniczka zdarzenia odniosła obrażenia głowy i ręki. Przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym.

Aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom, policjanci z oleśnickiej komendy prowadzą kontrole terenu na którym znajdują się tory kolejowe, dodatkowo sprawdzają też miejsca, gdzie znajdują się wydzielone przejścia dla pieszych, umożliwiające dostanie się na peron.

Kontrole prowadzą policjanci ruchu drogowego i prewencji, których zadaniem jest ujawnianie wykroczeń i niewłaściwych zachować oraz prewencyjne oddziaływanie, w celu uniknięcia wypadków i potrąceń.

 

Policjanci zapowiadają, że będą dokładnie monitorować rejony przyległe do stacji kolejowych, przystanki, przejścia i przejazdy. Funkcjonariusze będą reagować od razu, jeżeli ujawnią zachowania, które mogą skutkować potrąceniem przez pociąg.

Policjanci apelują do mieszkańców i wszystkich osób, które korzystają z przejść przez torowiska, ścieżek prowadzących na perony, aby zawsze zachować szczególną ostrożność, nie spieszyć się i nie przebiegać – szczególnie w sytuacji, kiedy na stację wjeżdża pociąg.

Policyjne rady i przestrogi mają przede wszystkim wzmóc czujność i nauczyć bezpiecznych zachowań.

 

Żródło: sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy
tel. 601-589-781

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny