Policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie prezesa Fundacji Pro-Prawo do Życia

Policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie prezesa Fundacji Pro-Prawo do Życia. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli Marta Kubiak i Arkadiusz Kembłowski.

Policja przekazała zgłaszającym, że do Wydziału II Karnego trafiły wnioski o ukarania Mariusza Dzierżawskiego, prezesa Fundacji Pro-Prawo do Życia. Chodzi o zamieszczanie nieprzyzwoitych zdjęć tzn. zdjęć martwych płodów na terenie Oleśnicy.

Marta Kubiak będzie występowała w tej sprawie, jako oskarżyciel posiłkowy. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy skierowała jeszcze pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

– W dniach 12-14.08.2020 r. w Oleśnicy na naczepie samochodu fundacji Pro-Prawo do Życia prezentowane były drastyczne billboardy, przedstawiające rozszarpane i zakrwawione płody ludzkie – napisała wówczas w zawiadomieniu. – Pojazd ten poruszał się po mieście Oleśnica, jednocześnie z megafonu padały kłamliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem lekarza Łukasza Jagielskiego.

Kubiak udowadniała, że treści tego rodzaju, jak drastyczne w swojej wymowie plakaty i banery antyaborcyjne, nie powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej, gdyż wywołują zgorszenie. – Trudno takie sytuacje traktować inaczej niż jako próbę brutalnego ataku poprzez obraz i presję wywieraną na kobiety – podkreśliła Kubiak. – Treści te w rażący sposób naruszają ogólnie przyjęte standardy etyczne i estetyczne. Osobiście widząc te bilbordy odczuwałam duży dyskomfort psychiczny i poczułam, że granice publicznej przyzwoitości zostały w sposób rażący naruszone.

 

red. P.S.

źródło: OIA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content