Podziel się krwią w Oleśnicy!

W najbliższy poniedziałek 17 stycznia w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja odbędzie się otwarty pobór krwi.

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów, którzy potrzebują krew grupy ujemnej.

Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie. Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota. W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe. Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są krwiodawcy - mówi Adrianna Franc z RCKiK.

- Zapraszamy na najbliższy pobór krwi tj. 17 stycznia do Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja, przy ul. Reja w Oleśnicy. Od godz. 8:30 do 12:30. Przypominamy, że krew można odliczyć od podatku. W dniu poboru można złożyć wniosek o nadanie odznaczenia ZHDK. W trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego - zachęca Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Oleśnicy.

Wymagania dot. krwiodawców

- wiek: 18-65 lat
- waga: minimum 50 kg
- bardzo dobry stan zdrowia
- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
- wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

 

red.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny