Pocztowcy posadzili 462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej

Pracownicy Poczty Polskiej z Bydgoszczy podjęli się posadzić niemal pół tysiąca drzew. Liczba ta nawiązuje do 462. rocznicy powołania Poczty Polskiej przez Zygmunta II Augusta 18 października w roku 1558. Inspiracją dla Poczty Polskiej była akcja #sadziMY, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i prowadzona pod Jego patronatem. Propagowanie sadzenia lasów nawiązuje do ważnego nurtu proekologicznego, zdobywającego entuzjastów wśród ludzi bez względu a ich wiek, wykształcenie, czy zasobność.

– Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności biznesu  nierozerwalnie związanych ze strategią biznesową firmy i opierającą się na czterech filarach, czyli pracownikach, klientach, społeczeństwie i środowisku naturalnym. W każdym z tych obszarów prowadzone są działania, które świadczą o tym, że Poczta Polska stara się rozwijać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - zaspokajania potrzeb i zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników. Wierzę, że zasadzone drzewa w przyszłości będą nie tylko okazami przyrody, ale również rocznicowym, zielonym pomnikiem historii Poczty – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

W zakresie ochrony środowiska Poczta Polska realizuje również szereg innych działań m.in. na rzecz elektromobilności.  Poczta Polska jest jedną z największych firm transportowych w Polsce dysponującą flotą 5 tys. samochodów dostawczych. Do pocztowej floty dołączy tysiąc wyleasingowanych nowych aut. Wymiana floty przyniesie w efekcie w 2022 roku zmniejszenie emisji CO2 o ok. 600 ton rocznie, zaś wymiana kolejnych aut pozwoli w roku 2025 na osiągnięcie tego zmniejszenia na poziomie 2400 ton.

Ponadto w Spółce realizowana jest modernizacja oświetlenia w pocztowych sortowniach. W latach 2017 i 2018,  zredukowano sumaryczne zużycie energii elektrycznej w Poczcie Polskiej o ok. 6 500 000 kWh corocznie. Redukcja zużycia energii przełożyła się na zmniejszenie  kosztów z tego tytułu, jak również na niższą emisję CO2 o blisko 5,4 tys. ton również corocznie.

Za pośrednictwem swojego sklepu internetowego, oferującego m.in. koperty, pudełka, taśmy pakowe, Poczta Polska sprzedaje także ekologiczne produkty, biodegradowalne i nietoksyczne, bezpieczne dla środowiska, produkowane z surowców odnawialnych i wtórnych, które mogą być odzyskane w procesie recyklingu. 

 

red. P.S.

mat. Biuro Prasowe

Udostępnij na swoim profilu !