Poczta Polska wygrała przetarg na doręczanie świadczeń z ZUS-u

Poczta Polska poinformowała o wygraniu przetargu na doręczanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w formie gotówkowej na wskazany adres, organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wartość umowy, wynikającej z rozstrzygnięcia przetargu, wynosi 910 mln zł, a czas jej obowiązywania – 4 lata.

Dla Poczty Polskiej udział w postępowaniu ogłoszonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał charakter strategiczny, z uwagi na zakres umowy i charakter społeczny związany z doręczaniem świadczeń dla emerytów i rencistów. ZUS określił w Specyfikacji Warunków Zamówienia szereg wymagań, mających zagwarantować bezpieczeństwo i terminowość procesu doręczania świadczeń. Poczta Polska spełniła wszystkie wymagane warunki

Wygrana Poczty Polskiej w tym przetargu oznacza dla Polaków uzyskujących świadczenia z ZUS-u, że będą mogli w dalszym ciągu otrzymywać je w formie gotówkowej, niezależnie czy mieszkają w małych miejscowościach czy w dużych miastach. Poczta Polska nawet w czasie pandemii docierała do wszystkich świadczeniobiorców po to, aby w tym trudnym czasie emeryci i renciści otrzymali swoją gotówkę w terminie. Pomimo tego, iż doręczanie świadczeń emerytalnych czy rentowych wiąże się z wyzwaniem w postaci dystrybucji znaczącego strumienia gotówki, to pracownicy Poczty Polskiej wiedzą jak fundamentalną kwestią jest dotarcie z przekazem na czas – zaznacza wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

W ubiegłym roku Poczta Polska przystąpiła do blisko 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, z których aż 96,5% rozstrzygnięto na korzyść operatora.

 

red. P.S.

źródło: media.poczta-polska.pl

fot. RM

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content