Poczta Polska wspiera logistycznie budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

W poniedziałek, 19 października br., Poczta Polska poinformowała o realizacji dostawy 120 palet z łóżkami niezbędnymi do zorganizowania tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Państwowa Spółka będąca największą firmą logistyczną w kraju wspiera instytucje walczące z pandemią koronawirusa.

Samochody Poczty Polskiej odebrały ze składnic Rezerw Materiałowych w Wąwale (województwo łódzkie) oraz Szepietowie (województwo podlaskie) 120 palet z łóżkami potrzebnymi do zorganizowanie w Warszawie szpitala polowego. Wszystkie dostawy realizowane były w reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa związanych z ograniczeniami wynikającymi z pandemią koronawirusa - jak informuje zarząd spółki.

– Spółka stale wspiera instytucje zmagające się z pandemią koronawirusa. Za każdym razem kiedy możemy pomóc w realizacji projektów niezbędnych do zwalczania wirusa, jesteśmy do dyspozycji. Ostatnie dostawy realizowane przez Pocztę dobitnie dowodzą, jak największa w kraju firma logistyczna, jest ważna dla Polski i Polaków. W sytuacjach kryzysowych Nasza Firma i jej Pracownicy zawsze stają na wysokości zadania – jak podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, który jest odpowiedzialny m.in. za nadzór prac Zespołu ds. monitorowania zagrożenia koronawirusem informuje, że Poczta Polska dokłada wszelkich starań  aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów.

Chcemy, aby Spółka funkcjonowała w miarę normalnie, ale to zdrowie jest dla nas priorytetem. Jeśli będzie ono równie ważne dla nas wszystkich, poradzimy sobie w tym wyjątkowym czasie w jakim przyszło nam żyć – jak dodaje A. Bodziony.

Poczta Polska stara się w tym trudnym czasie pandemii służyć Państwu i Obywatelom. W ubiegłym tygodniu Spółka wsparła Ministerstwo Zdrowia podczas dostaw respiratorów i kardiomonitorów do szpitali w całym kraju. Od początku pandemii Poczta Polska zrealizowała już ponad 1500 zleceń transportowych w ramach walki z koronawirusem, a Spółkę nadal czeka wiele wyzwań m.in. dostarczenie do szpitali ponad 12 tysięcy palet ze sprzętem ochronnym (m.in. maseczki i rękawiczki).

red. P.S.

Udostępnij na swoim profilu !