Poczta Polska: przekazaliśmy już ponad 50 tys. kartek służbom mundurowym strzegącym polsko-białoruskiej granicy

Poczta Polska zebrała i przekazała służbom mundurowym już ponad 50 tys. kartek, życzeń i wieloformatowych kompozycji, które napłynęły od osób z całego kraju w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Zbiórka cały czas trwa. 

W okienkach każdego urzędu pocztowego i filii na terenie całego kraju nadal można składać kartki lub własnoręcznie stworzone prace dowolnych formatów, z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania służbom mundurowym za ich pełną poświęcenia pracę na granicy polsko-białoruskiej. Poczta Polska udostępnia także 20 placówek pocztowych w największych miastach w Polsce, w których znajdują się dedykowane i specjalnie oznakowane pojemniki na zbierane kartki lub laurki. Są one bezpłatnie doręczane do przygranicznych jednostek.

Zasady akcji - jak przygotować kartkę:

  • na kartki nie naklejamy znaczka;
  • zamiast adresu należy wpisać hasło: „Obrońcom Granicy”;
  • można dodatkowo wskazać konkretne osoby lub nazwę jednostki, w których służą mundurowi, do których kierujemy słowa wsparcia;
  • nie przekazujmy przesyłek w zamkniętych kopertach, gdyż takie nie będą przez Spółkę doręczane w ramach akcji;
  • nie przekazujemy pieniędzy, ani żadnych przedmiotów – dostarczane będą wyłącznie prace plastyczne, wieloformatowe kompozycje, laurki, kartki, życzenia;
  • kartki lub laurki należy podać w okienku pocztowym w jednej z 4 700 placówek pocztowych (urzędów lub filii, ale nie w agencji pocztowej) lub wrzucić do dedykowanego pojemnika.

Akcja wciąż trwa i można do niej dołączyć.

 

źródło: media.poczta-polska.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny