Poczta Polska: ponowne otwarcie placówki pocztowej w Zakrzewie, która ucierpiała w wyniku pożaru

Wyremontowana placówka w Zakrzewie (woj. mazowieckie) zostaje właśnie oddana do użytku. W czerwcu ub.r. doszło tam do pożaru. Zniszczenia były na tyle duże, że funkcjonowanie placówki w dotychczasowej lokalizacji wydawało się niemożliwe. Pocztowcy pokazali jednak po raz kolejny, że są w stanie pokonywać trudności. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników już po 2 dniach w placówce obsługiwano klientów.

Mieszkańcy Zakrzewa mogą już korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej w wyremontowanej placówce pocztowej po ubiegłorocznym pożarze. Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie klientom dostępu do sieci placówek, w których można skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych.

Prawdopodobną przyczyną ubiegłorocznego pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Zniszczeniu uległa przede wszystkim sala operacyjna i sprzęt komputerowy. Istniało również zagrożenie, że dane Urzędu Pocztowego zostały bezpowrotnie utracone, co powodowałoby ogromne trudności w reaktywowaniu placówki. Dzięki zaangażowaniu pracowników IT udało się je jednak odzyskać. W zastępczym pomieszczeniu, udostępnionym przez OSP w Zakrzewie zorganizowano również dwa stanowiska pracy do prowadzenia działalności placówki. Dzięki zaangażowaniu pocztowców doręczono także wszystkie przesyłki pocztowe oraz renty i emerytury.

Poczta Polska stara się być jak najbliżej swoich klientów. Wznawiamy obsługę w wyremontowanej placówce pocztowej w Zakrzewie, dając mieszkańcom większy komfort korzystania z naszej oferty, powiększając między innymi salę operacyjną. Cieszę się, że oddajemy do użytku zmodernizowaną i nowoczesną placówkę, co ma szczególne znaczenie po ubiegłorocznym pożarze. Mam nadzieję, że będzie ona ważnym punktem usługowym w mieście i gminie – podkreśla Grażyna Abram, dyrektor Regionu Sieci Warszawa-Województwo.

 

red. P. Sanecki

zdjęcia i materiały PP S.A.

Udostępnij na swoim profilu !