Poczta Polska pomogła w przekazaniu darów rodakom na Ukrainie

Poczta Polska poinformowała o tym, że wsparła logistycznie akcję pomocową dla mniejszości polskiej na Ukrainie poprzez dowiezienie darów. Akcja pomocowa została zorganizowana przez  Collegium Interethnicum.

Akcja pomocowa dla Polaków na Wschodzie przy wsparciu logistycznym Poczty Polskiej zakończyła się sukcesem. Transport z darami dla rodaków na Ukrainie dotarł na stanisławowski archipelag polskości, czyli do Okręgu iwano-frankiwskiego.

Pomoc była skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Dary zostały przekazane dla około 250 osób m.in. z Kałusza, Kołomyi, Stanisławowa i Tłumacza zaangażowanych w pielęgnowanie polskiej tożsamości. Organizatorzy akcji przekazali w paczkach m. in. nową odzież (m.in. kurtki, dresy, koszulki patriotyczne), obuwie zimowe i letnie, sprzęt dydaktyczny i elektroniczny, materiały i gry edukacyjne, wydawnictwa popularnonaukowe i historyczne, a także artykuły spożywcze i chemiczne.

Projekt Fundacji Collegium Interethnicum wspierało wiele instytucji i firm.  Inicjatywie patronuje również Kurier Galicyjski – jedno z najważniejszych polskich mediów za wschodnią granicą. Wiele innych osób wspierających projekt pragnie zachować anonimowość. Fundacja wyraziła swoją wdzięczność dla wszystkich zaangażowanych podmiotów, firm i instytucji, w tym zaangażowanego w akcję zespołu pracowników Poczty Polskiej dzięki którym zapewniono  bezpieczne dostarczenie darów.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję pomocową przekazali także Rodacy ze Stanisławowa, Kałusza, Tłumacza i Kołomyi.

 

red. P. Sanecki

Udostępnij na swoim profilu !