Pielgrzymka Pracowników Poczty Polskiej po raz 22. przybyła na Jasną Górę

Tradycje Poczty Polskiej sięgają 1558 roku. Setki lat istnienia są nierozerwalnie związane z historią Rzeczpospolitej. 22 lata ma już tradycja pielgrzymowania tej organizacji na Jasną Górę. W tym roku reprezentanci pocztowców modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu w sobotę 12 czerwca o godz. 11:00. Hasłem patronującym spotkaniu były słowa: Poczta Polska pod opieką św. Józefa.

W sanktuarium jasnogórskim odprawiona została uroczysta Msza Dziękczynna w intencji Pocztowców.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej, mówił o pierwszych latach istnienia instytucji:

-Poczta Polska to firma, która misyjność ma głęboko wpisaną w swą działalność. Czasy panowania Zygmunta II Augusta to początki Poczty Polskiej, która bardzo silnie wrośnięta jest w historię i losy naszej Ojczyzny. To nie tylko firma, spółka, ale także instytucja. W wielu miejscach naszego kraju to namacalny dowód istnienia ciągłości państwa polskiego. To firma, która swoją misyjność odczuwa bardzo głęboko.

Wiesław Włodek, wiceprezes Zarządu, podkreślał, że w misyjności Poczty Polskiej zawiera się dbanie o krzewienie wartości chrześcijańskich. Założenie to realizowane jest m.in. poprzez wydawanie specjalnych znaczków. Wiceprezes mówił także o konkretnych zadaniach, których podejmują się pracownicy:

-Listonosze są takimi osobami, które cieszą się bardzo dużym zaufaniem Polaków, są zawsze w pierwszej trójce, tych którzy są w czołówce. Niejednokrotnie jest tak, że listonosz na tyle jest znany w środowisku, że pomoże zrobić np. zakupy.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył o Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

– Kiedy mówimy o Jej sercu, to nie mamy na myśli prostych emocji i uczuć, ale wyrażamy prawdę o twardej i konsekwentnej duchowej walce jaka miała miejsce w życiu Bożej Rodzicielki. To była walka o godność i gotowość tracenia życia dla innych i o zachowanie obranego kierunku życia. – mówił.

Jasnogórski przeor życzył także, by obecność w Domu Matki, przy Jej sercu przyczyniła się do autentycznego nawrócenia i jeszcze bardziej świadomej deklaracji, że razem z Nią jaką Tą, która przezwyciężyła w sposób najdoskonalszy wszystkie słabości ludzkiego serca, chcemy pozostać już na zawsze przy sercu Jezusa.

 

źródło: JS/Jasna Góra News

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny