Poczta Polska: Nadaj i opłać przesyłkę na stronie www.pocztex.pl

Poczta Polska uruchomiła nowe funkcjonalności na swojej stronie www.pocztex.pl dotyczącej usługi kurierskiej Pocztex, którą Spółka planuje intensywnie rozwijać. Tym razem klienci zyskają dostęp do szybkiej i prostszej wyceny przesyłki oraz bezgotówkowych płatności za jej nadanie. Uruchomiono także możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania etykiety, co znacznie skróci czas potrzebny na obsługę klienta w placówce pocztowej. Klienci z taką etykietą mogą opłacić przesyłkę od razu lub np. u kuriera albo w placówce.

Poczta Polska, podążając za trendami rynkowymi oraz kierując się komfortem konsumentów, udostępniła nową stronę internetową www.pocztex.pl i oferuje usługi dla dwóch grup klientów: detalicznych (dla Ciebie) oraz biznesowych (dla firmy). Jeżeli chcemy szybko i wygodnie nadać paczkę, na stronie głównej wybieramy format przesyłki oraz jedno z 3 możliwych miejsc jej dostarczenia (pod adres, do punktu lub automatu pocztowego). Już tylko wskazanie tych parametrów daje możliwość poznania ceny za usługę. Po kliknięciu: „Nadaj przesyłkę” wprowadzimy bardziej szczegółowe parametry nadania, możemy skorzystać z usług dodatkowych oraz wybrać formę dostawy. Na końcu otrzymamy możliwość opłacenia przesyłki, którą zamierzamy nadać w placówce pocztowej. Po zakończeniu procesu etykieta adresowa jest przesyłana na wskazany przez klienta adres email.

– Wprowadzamy nowy standard usług świadczonych w ramach Pocztexu. Doręczenie w przewidywanym terminie D+1, czyli następnego dnia po nadaniu, to nasza odpowiedź na wymagania rynku. Klientom oczekującym błyskawicznego doręczenia ważnych przesyłek, dedykujemy usługę Na Dziś, czyli dostawę w wybranych miastach i relacjach tego samego dnia. Ponadto coraz więcej usług w ramach Pocztexu, takich jak możliwość płatności za przesyłkę, dostępnych jest on-line – zaznacza Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska planuje wprowadzenie kolejnych udogodnień do swojej flagowej usługi kurierskiej (Pocztex 2.0), w tym między innymi nadanie przesyłki bez etykiety. Spółka zapowiada, że już wkrótce klienci zyskają dostęp do aplikacji mobilnej, zapewniającej m.in. możliwość nadania przesyłek Pocztex, ich śledzenie oraz odbiór z automatów paczkowych.

Nad wprowadzaniem nowych rozwiązań informatycznych rozwijanej usługi czuwa spółka z grupy spółek Poczty Polskiej – Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

1.9
1,9 rating
Twoja ocena 1.9 na 5 gwiazdek (średnia z 22 opinii)
Najlepiej9%
Bardzo Dobrze9%
Średnio0%
Źle27%
Najgorzej55%

 

red. P.S.

źródło: media.poczta-polska.pl

Dzisiejsze imieniny

licznik odwiedzin

142587

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda