Poczta Polska: 50-lecie „Lata z Radiem” na kartce pocztowej

Poczta Polska we współpracy z Polskim Radiem przygotowała kartkę pocztową z okazji jubileuszu 50-lecia „Lata z Radiem” – audycji, której charakterystyczny, skoczny sygnał polki „Dziadek” zna kilka pokoleń Polaków. Emisja wchodzi do obiegu już dziś.

Termin emisji nie jest przypadkowy. To właśnie 1 lipca, dokładnie pół wieku temu, polscy słuchacze usłyszeli po raz pierwszy audycję „Lata z Radiem”. Jubileuszowa kartka, przedstawiająca logotyp kultowego programu, znanego z Radiowej Jedynki, w słonecznej oprawie graficznej, została wyemitowana w nakładzie 8 000 sztuk.

W części ilustracyjnej kartki widoczne są popularne kierunki turystyczne Polaków: góry, morze z pływającymi żaglówkami oraz ląd. Z prawej strony pola adresowego przedstawiono rowerzystę.

Cena kartki z nadrukowanym znakiem opłaty, gotowej do wysłania adresatowi krajowemu, wynosi 3,30 zł, czyli jest to koszt znaczka na pocztówkę. Nabyć ją można na stoiskach filatelistycznych Poczty Polskiej i w internetowym sklepie filatelistycznym - LINK.

Internauci mają także możliwość samodzielnego wydrukowania jubileuszowej kartki „Lata z Radiem”. Wymaga ona jednak doklejenia znaczka pocztowego przed wysłaniem. Gotowa do wydrukowania kartka bez uiszczonej opłaty znajduje się na stronie internetowej audycji pod adresem www.latozradiem.pl.

 

O kartce:

autor projektu kartek: Poczta Polska
liczba kartek: 1
wartość: A
nakład: 8 000 szt.
technika druku: offset
format kartek: 148 x 105 mm
data wprowadzenia do obiegu: 1 lipca 2021 r.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content