Pierwszy krok do nawiązania bliższej współpracy z żołnierzami WOT

Płk Artur Barański – dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkał się dziś w Starostwie z wicestarostą Stanisławem Stępniem. Spotkanie, oprócz nawiązania bliższych kontaktów, miało na celu zaprezentowanie programu WOT, a także możliwości wsparcia przez tzw. terytorialsów, którzy służą swoją pomocą w usuwaniu skutków kataklizmów czy przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się COVID-19. Jak pamiętamy, dyżurowali też w oleśnickim szpitalu, gdzie pomagali przy wstępnej segregacji pacjentów.

Rozmowy dotyczyły również procedur rekrutacyjnych do WOT oraz kolejnej edycji konkursu „Strzelnica w powiecie” dla samorządów, które chcą wybudować na swoim terenie strzelnice. Dowódca poinformował, że beneficjenci mogą liczyć na uzyskanie dotacji MON do 80% wartości inwestycji. Od samorządów będzie wymagany wkład własny w wysokości minimum 20%. Konieczne jest też posiadanie tytułu prawnego do dysponowania nieruchomością, na której stanie obiekt, do co najmniej 31 grudnia 2033 roku. Oferty można składać do 15 grudnia 2021 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 stycznia 2022 roku.
Zarówno wicestarosta, jak i jego gość wyrazili nadzieję, że było to pierwsze, ale nie ostatnie tego typu spotkanie. Być może kolejne odbędzie się już w szerszym gronie samorządowców z powiatu oleśnickiego.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content