Pierwszy budynek ogrzewany gazem w Bierutowie.

Po dziesięcioleciach oczekiwań, od dziś mamy pierwszy budynek w mieście ogrzewany gazem ziemnym - informuje burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki.

– Dzięki naszym skutecznym zabiegom zostaliśmy włączeniu do programu pregazyfikacji gmin pozbawionych dotychczas błękitnego paliwa, co jest pierwszym krokiem do kompleksowej gazyfikacji – informuje Sawicki. – W obliczu rychłego zakazu palenia węglem musieliśmy uzyskać alternatywę i jesteśmy na dobrej drodze, aby była ona powszechnie dostępna.

– Przechodzimy teraz do drugiej fazy, czyli wyprowadzeniu gazociągu do miasta i może już pod koniec roku 2022 będziemy mieli podłączone kolejne budynki, a przecież jest też bardzo prawdopodobnie, że już niedługo będziemy przyłączać nowe przedszkole – pisze Sawicki i dziękuje Polskiej Spółce Gazowniczej oddział we Wrocławiu na czele z dyrektorem Rafałem Borutko, za zrozumienie potrzeb i decyzję o ulokowaniu w Bierutowie stacji regazyfikacji, wiceburmistrzowi Rafałowi Nowowiejskiemu i pracownikom Urzędu Miejskiego za skuteczne doprowadzenie tego projektu do finału, pomimo wielu nieprzewidzianych trudności. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie czynem, ale także dobrym słowem i zachętą – podkreśla burmistrz. – Na koniec cytat, który kiedyś usłyszałem i który dedykuję wszystkim, którzy podczas kampanii wyborczej mówili , że nasza obietnica o gazie ziemnym w Bierutowie to mrzonka obliczona tylko na wybory. Nie wiem, ko jest autorem, ale chyba tu pasuje.

Informuje Piotr Sawicki, Burmistrz Bierutowa.

 

OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny