Pełen wrażeń weekend w Oleśnicy! Musisz tu być 15-16 maja

Zbliżający się weekend 15-16 maja niesie ze sobą wiele niespodzianek. Warto zaplanować spędzenie tego czasu właśnie w Oleśnicy. Atrakcji nie zabraknie.

Oleśnicki Jarmark Wspaniałości

 • Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od godz. 8:00 do 18:00 w Rynku odbędzie się Oleśnicki Jarmark Wspaniałości. Kilkadziesiąt lokalnych wyrobników, a także wystawców z różnych stron Polski pokaże swoje niesamowite rzeczy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie smacznie, pachnąco, bajkowo i po prostu pięknie. Nie oprzesz się tym urokom. Takiego skupiska pyszności i cudowności nie znajdziesz nigdzie! Jarmark we wspaniałej scenerii oleśnickiego rynku nabiera jeszcze większego uroku!

jarmark wspaniałości

 • Oprócz niesamowitch, smacznych, naturalnych wspaniałości czy wyrobów wystawców w niedzielę 16 maja o godzinie 14:00 odbędzie się również pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu Straży Pożarnej - pokaz będzie dotyczył wypadku komunikacyjnego z udziałem osób poszkodowanych i uwięzionych w aucie. To będzie świetna okazja do nauczenia się ważnych technik ratowania życia

Miejski punkt konsultacyjny Eko

 • niedziela od 12:00 do 15:00 - punkt konsultacyjny miejskiego programu Oleśnica Zasilana Naturą i rządowego programu Czyste Powietrze (dofinansowania)
 • Miasto uruchomiło punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy Oleśnicy mogą uzyskać wszelkie informacje o dofinansowaniu przedsięwzięć proekologicznych w ramach obu programów

oleśnica zasilana naturą

Atrakcje Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

 • Spacer z przewodnikiem - 15-16.05.2021r odbędzie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wycieczka poprowadzi szlakiem najważniejszych zabytków Starego Miasta (w tym m.in. Rynek i Ratusz, Brama Wrocławska, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół św. Trójcy, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Bazylika Mniejsza pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.) Spacery poprowadzi Mira Sudecka. Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka i Sztuki w Oleśnicy.

spacer z przewodnikiem

 • Miejska Gra Terenowa - zapraszamy oleśniczan małych i dużych do udziału w Miejskiej Grze Terenowej, której inauguracja odbędzie się 15 maja w trakcie Nocy Muzeów. Zbierzcie drużynę, sprawdźcie swoją wiedzę o Oleśnicy i zgarnijcie prezenty! Jeśli nie uda Wam się wziąć udziału 15 maja, to nic straconego!
  Mapa z grą będzie dostępna jako stały produkt, który można będzie zakupić w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią w godzinach otwarcia np. 16 maja w godzinach 10.00-16.00. Szczegóły na temat gry znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

gra terenowa

 • Noc Muzeów w Oleśnicy - MOKiS zaprasza w sobotę 15 maja w godzinach od 15.00 do 21.00 do udziału w tegorocznej NOCY MUZEÓW! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy i limity osób! W planie m.in. zwiedzanie Galerii Brama Wrocławska z nową wystawą Bianki Patricii Isensee "Kąpiele Leśne" i bezpłatne zwiedzanie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią (formularz zapisu poniżej).

noc muzeów

Szczegóły wszystkiego znajdziecie na naszej stronie MOKiS.

Giełda książek z Oleśnicką Biblioteką Publiczną

Okazja na upolowanie ciekawych książek podczas plenerowej Giełdy Książki! Podczas tych kiermaszów macie także możliwość spotkać się z pracownikami Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja

giełda książek

Aukcje charytatywne

Podczas Jarmarku Fundacja Żyj dla innych na swoim stoisku będzie wspierać Natana Dolińskiego i Emilkę Hanzel, dwójkę bohaterów którzy od urodzenia zmagają się z zapaleniem oponowo-rdzeniowym. Organizacja chce sfinansować dla nich specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Aukcja charytatywna odbędzie się 16 maja o godzinie 15:00. Do zdobycia będą niezwykłe nagrody (np. kurs prawa jazdy kat. B od szkoły Brzozowski.

Animacje sportowe dla dzieci

 • Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega zaprasza w niedzielę 16 maja na oleśnicki rynek, gdzie podczas Jarmarku zorganizuje od 11:30 do 13:30 animacje sportowe dla dzieci. Członkowie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania jak dołączyć do grupy, czy jak zacząć przygodę z bieganiem.
 • 12: 30 wszystkie dzieci z Akademii Małego Biegacza zaproszone są do wspólnego zdjęcia dorosłych i Małych COBiaków przed głównym wejściem do Ratusza przy pomniku Nike
 • 12:45 rozgrzewka i parada małych COBiaków wokół Ratusza

dzieci

Gra terenowa z harcerzami

 • Jeśli masz 13-16 lat to dla Ciebie będzie gra, gdzie "przeniesiesz się w świat szalonych lat 90." W dzisiejszym świecie to już stare dzieje, ale vintage wraca do łask, więc może chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, albo spędzić czas w gronie znajomych świetnie się bawiąc? Zgłoś swoją ekipę* wysyłając wiadomość na fanpage'u ZHP Hufiec Oleśnica do piątku (14 maja).
 • Jeśli masz 10-13 lat to przyjdź w niedzielę, 16 maja o godzinie 12:00 na grę Szlakiem harcerzy. Dowiecie się, kim są harcerze, co robią i dlaczego warto pojechać z nimi na obóz. Zbierz grupę*, wyślij wiadomość na fanpage hufca do soboty (15 maja) i gotowe!
  Jako zastęp, będziecie zbierać podczas gry punkty. Na 3 zastępy z najlepszym wynikiem czekają nagrody!
 • *Zgodnie z metodą harcerską zespoły będą przemieszczać się bez bezpośredniego nadzoru osoby dorosłej, więc wszystkich opiekunów dzieci i młodzieży poprosimy o podpisanie zgody na udział dziecka w takiej formie gry. Zgoda do uzupełnienia zostanie wysłana po zgłoszeniu.

zasady gry terenrowej

Animacje dla dzieci

Cudowne chwile czekają na dzieci dzięki animatorkom Basi i Natalii. 16 maja DARMOWE ATRAKCJE w godzinach od 14:00 so 17:00:

 • warsztaty
 • pokazy baniek mydlanych
 • studio bezpiecznych tatuaży (na rękę)
 • dmuchane zjeżdżalnie, które będą do dyspozycji bezpłatnie w sobotę i niedzielę od 12:00 do 17:00

 

źródło: UM Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content