Pacjenci nie muszą się niczego obawiać. Szpital pozyskał nowych chirurgów

Dwie bardzo dobre informacje związane z opieką zdrowotną przekazał na ostatniej sesji wicestarosta Stanisław Stępień. W powiecie spada liczba zakażeń na Covid-19. Szpital pozyskał nowych chirurgów.

Wicestarosta przedstawił dane z raportu sanepidu. Wynika z nich, że w maju, w powiecie oleśnickim, zakażeń było 304, średnio 11 na jeden dzień. Jak bardzo duży jest to spadek zakażeń, niech świadczy fakt, że w marcu i kwietniu było ich kolejno 1573 i 1516. Dziennie notowano wówczas około 50 zachorowań.

Pandemia słabnie, więc najprawdopodobniej od 1 czerwca oleśnicki szpital przestanie być covidowym. Wszystko wskazuje na to, że właśnie taką decyzję podejmie wkrótce wojewoda. – Ze wszystkich łóżek covidowych, pozostanie pięć - do obserwacji – potwierdził wicestarosta, informując, że na 27 maja w szpitalu przebywało 34 chorych na covid. Część z nich zostanie wypisana do domu, a część skierowana na dalsze leczenie do Wrocławia.

Druga optymistyczna widomość związana jest z kadrą medyczną. Jak pamiętamy, spółka Zakład Leczniczy Chirurdzy rozwiązała umowę na świadczenie usług w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy. Były obawy, niejednokrotnie podnoszone także na sesjach, że z dniem 1 czerwca szpital pozostanie bez chirurgów. Tak się jednak nie stanie. Dyrektor Przemysław Magiera ogłosił konkurs, na który odpowiedziała grupa lekarzy o tej specjalności. – Będziemy mieć m.in. chirurga onkologa i naczyniowego – dodał wicestarosta Stanisław Stępień, który podziękował dyrektorowi szpitala za skuteczność działań.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content