Ostatnie pożegnanie radnego powiatowego Alojzego Kuliga

Pogrzeb śp. Alojzego Kuliga odbył się 8 września w Bazylice Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zmarłego pożegnali przedstawiciele władz powiatu oleśnickiego, na czele ze starostą Sławomirem Kapicą i przewodniczącym Rady Adamem Horbaczem. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli też inni samorządowcy różnych szczebli, działacze, przyjaciele, koledzy, radni obecnej oraz poprzednich kadencji.

„Skromny, pracowity, służący dobrym słowem oraz pomocną dłonią w każdej chwili i w każdej sytuacji” – tak o swoim mentorze mówiła europosłanka z Sycowa Beata Kempa.

Mowę pożegnalną wygłosił również przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego: – Mówiąc o Alku w czasie przeszłym, jest bardzo ciężko, bo jeszcze kilka tygodni temu rozmawialiśmy o dalszej pracy – wspominał Adam Horbacz. Za chwilę nawiązał do roku 2014, do swojego pierwszego spotkania z Alojzym Kuligiem, kiedy ten był przewodniczącym Rady Powiatu.
– Zapytał wówczas „w czym mogę Ci pomóc?”. – To proste, a zarazem piękne pytanie zostało w mojej pamięci do dzisiaj. Zapamiętam go jako człowieka spokojnego, rozważnego, o bardzo dużej wrażliwości, który nigdy nie zostawił nikogo w potrzebie. Alku, dziś wezwałeś nas wszystkich na ostatnią sesję. Deklaruję Ci, że nasze wspólne plany i marzenia będziemy dalej realizować, dla dobra powiatu oleśnickiego – zakończył swą mowę Adam Horbacz, bez cienia wątpliwości dodając: – Alek przemierzył doczesną drogę godnie i z podniesionym czołem.
Rodzinie zmarłego przekazał wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu obecnych i byłych samorządowców.

Radny powiatowy od 2002 r.
Alojzy Kulig zmarł 4.09.2021 r. w wieku 68 lat. Był wieloletnim społecznikiem i samorządowcem z gminy Twardogóra. W latach 1990-2001 był pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w Twardogórze, od 1990 do 1998 r. pełnił funkcję zastępcy burmistrza, a w latach 1990-1998 burmistrza miasta i gminy Twardogóra. Radnym powiatowym był nieprzerwanie od 2002 roku. W V kadencji sprawował funkcję przewodniczącego Rady. Na emeryturę przeszedł w lipcu br., po 49 latach aktywności zawodowej, jako dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Twardogórze. (DAS)

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content