źródło: fot. Urząd Patentowy/AG/KaK

źródło: fot. Urząd Patentowy/AG/KaK

Orlen Paczka. Spółka zarejestrowała logo, odbiór paczek na stacji ma ruszyć już we wrześniu

PKN Orlen po przejęciu Ruchu zapowiadał uruchomienie usług pocztowych. Wdrażanie nowej usługi zaczyna nabierać tempa, o czym świadczy rejestracja nowej marki w urzędzie patentowym. Usługa kurierska pod nazwą Orlen Paczka ma wystartować już we wrześniu br.

Orlen w ostatnim czasie rozpoczął ekspansję na inne rynki, także te bardzo odległe od paliwowego. Spółka PKN Orlen przejęła niedawno grupę medialną Polska Press. W podobny sposób częścią Orlenu stał się Ruch. Firma już w tamtym czasie zapowiadała, że planuje wprowadzić na swoje stacje benzynowe usługi kurierskie.

 

Orlen Paczka zarejestrowane
Jak wynika z doniesień portalu wirtualnemedia.pl, PKN Orlen zgłosił się 22 marca do Urzędu Patentowego z wnioskiem o rejestrację nazwy i logo Orlen Paczka. Z opisu zgłoszenia wynika, że będą to "usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów”.

Jak podaje Biuro Prasowe - usługa Orlen Paczka zostanie wprowadzona na rynek pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. W tym samym okresie, we wrześniu, wygasa umowa Orlenu z Pocztą Polską na usługi e-commerce. Planowane jest dalsze przedłużenie tej umowy. Uruchomienie własnych usług kurierskich przez Orlen nie oznacza więc zakończenia współpracy z Pocztą Polską.

Spółka chce do końca roku utworzyć 5,5 tys. punktów, a docelowo liczba ta ma wzrosnąć do 10 tysięcy.

 

Orlen ze strategią do 2030 roku

Spółka PKN Orlen w listopadzie przedstawiła strategię do 2030 roku. Jednym z jej elementów jest rozwój współpracy z Ruchem. W lutym spółka przedstawiła nowe formaty, w zakresie usług sklepowo-gastronomicznych. W ciągu pięciu lat Spółka chce otworzyć 900 punktów Orlen w Ruchu na realizację punktów z usługami sklepowo-gastronomicznymi oraz odbioru paczek.

 

red. P.S.

źródło: next.gazeta.pl\

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content