Orlen ma już niemal 400 stacji ładowania elektryków i szykuje zmiany

Grupa Orlen została największym operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. W 2022 roku planuje uruchomić kilkadziesiąt kolejnych ładowarek. Zrezygnuje też z rozwiązania, na które od początku narzekali jej klienci i zapowiada kolejne zmiany.

Grupa Orlen, dzięki przejęciu Energi i budowie ładowarek na swoich stacjach benzynowych, stała się największym operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Koncern ma ich już 391, w tym 121 stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC) i 270 stacji pół-szybkiego ładowania prądem przemiennym (AC).

Do tego aż 35 nowych stacji czeka jeszcze na obowiązkowy odbiór Urzędu Dozoru Technicznego, a kolejnych 18 stacji na przyłączenie do sieci elektroenergetycznej – wynika z danych przekazanych przez koncern.

W sumie Orlen ma już o blisko 70 stacji więcej od drugiego największego polskiego operatora – GreenWay’a (ten ma ich 324). Nadal jednak, o blisko 70 stacji, ustępuje mu pod względem liczby szybkich ładowarek (DC) i najprawdopodobniej nie zmieni się to jeszcze w przyszłym roku.

Do końca 2022 roku Orlen chce rozbudować swoją sieć szybkich stacji do 158, natomiast Energa chce uruchomić kolejnych 15 szybkich i 49 pół-szybkich ładowarek.

 

źródło: wysokienapiecie.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny