Oleśnickie KO i Lewica chcą sfinansowania badań in vitro przez miasto

W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie, a w biurze Rady Miasta Oleśnicy jest już wniosek radnych Klubu Koalicji Obywatelskiej "w sprawie programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Oleśnicy".

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie radnych Damiana Siedleckiego i Roberta Sarny (obaj z klubu Koalicji Obywatelskiej)  oraz Michała Karasia, przewodniczącego Lewicy w powiecie oleśnickim. Karaś opisał je tak: "Współpraca z radnymi w słusznej sprawie. Szczegóły niebawem".

Ta współpraca dotyczy złożonego przez klub KO projektu uchwały o "programie leczenia niepłodności metodą zapładniania pozaustrojowego dla mieszkańców Oleśnicy". Ma on funkcjonować w latach 2022 - 2024. Do programu mają być kwalifikowane "pary niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję". Muszą być mieszkańcami Oleśnicy minimum dwa lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Na realizację programu w 2022 roku w budżecie Oleśnicy należałoby zarezerwować 100 tysięcy zł.

"Niniejszy projekt uchwały jest wspólną inicjatywą lokalnych środowisk związanych z Lewicą oraz Koalicją Obywatelską, a także ich sympatyków, wynikającą z licznych rozmów z mieszkańcami naszego miasta"  - napisali wnioskodawcy.

Pod projektem podpisał się Robert Sarna jako przewodniczący klubu KO w RM. Działacze Koalicji Obywatelskiej i Lewicy planują w poniedziałek konferencję prasową w tej sprawie.

 

red.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content