Oleśnicki Ratusz i Urząd Stanu Cywilnego pracują zdalnie

Urząd Miasta w Oleśnicy poinformował o zmianie zmienia zasad bezpieczeństwa przy obsłudze interesantów poprzez ograniczenie kontaktu osobistego.

Większość spraw urzędowych załatwiana będzie w sposób zdalny. Osobisty dostęp klientów do siedziby urzędu został ograniczony. Do budynku może wejść tyle osób ile przygotowaliśmy stanowisk do bezpośredniej obsługi na parterze. Z zasady prosimy o kontakt korespondencyjny, telefoniczny lub elektroniczny – mailowy lub przez platformę e-PUAP. Dokumenty można składać w skrzynce podawczej wystawionej przy wejściu do urzędu – od strony ul. 3 Maja.

Funkcjonowanie Urzędu Stanu Cywilnego w Oleśnicy

  • Bezpośrednia obsługa interesantów będzie prowadzona tylko w zakresie rejestracji zgonów. Wejście do urzędu od strony ul. 3 Maja.
  • Zgłoszenia urodzenia dziecka, przyjmowane będą tylko za pośrednictwem platformy ePUAP.
  • Wnioski o wydanie odpisów z aktów stanu cywilnego można składać za pośrednictwem platformy ePUAP, korespondencyjnie lub wrzucać do skrzynki podawczej, która znajduje się w holu Urzędu.
  • Pozostałe sprawy, które wymagają osobistego stawienia się w urzędzie, będzie można załatwić po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym – nr tel. 71 798 21 71, 71 798 21 72

    Ratusz przypomina, że każdą osobę wchodzącą na teren urzędu obowiązuje dezynfekcja rąk (dozowniki z płynem znajdują się przy wejściu), nakaz zakrywania ust i nosa oraz nakaz utrzymania bezpiecznej odległości (min. 2 metry) od innych osób i poruszania się jedynie w wyznaczonych strefach. Niezwłocznie po załatwieniu sprawy klient jest zobowiązany do opuszczenia terenu urzędu.

 

źródło: OIA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content