Oleśnicki Radny krytykuje policję i apeluje o utworzenie profesjonalnego miejskiego monitoringu

Radny Grzegorz Żyła poruszył kwestie dotyczące monitoringu miejskiego w Oleśnicy. - Myślę, że nie można już bagatelizować tego tematu - dodaje.

Zdaniem radnego największym błędem poprzedniej kadencji było zlikwidowanie straży miejskiej zamiast jej zreformowanie do zmieniających się warunków i oczekiwań mieszkańców. – Z wielu powodów stworzenie formacji porządkowej od podstaw w dzisiejszych czasach byłoby bardzo trudne, a przede wszystkim kosztowne – mówi Żyła. – Policja, która według zapewnień likwidatorów Straży Miejskiej miała przejąć obowiązki tej formacji jest bezradna i ślepa na prośby i wezwania mieszkańców oraz włodarzy miasta.

– Nie pozostaje nam nic innego jak podjęcie niezwłocznie działań zmierzających do utworzenia profesjonalnego systemu monitorującego miasto z własną centralą obsługującą sieć, z uwzględnieniem w pierwszej kolejności miejsc najbardziej narażonych na dewastację jak miejsca rekreacyjne, place zabaw, parkingi osiedlowe, tu konieczne porozumienie z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze – podkreśla miejski radny. – Duży parking na Serbinowie wzdłuż ulicy wojska Polskiego wymaga natychmiastowego zabezpieczenia, mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali mi obawę o swoje pojazdy, a przecież codziennie przemieszczają się nimi do pracy. Oczywiście takich miejsc w naszym mieście jest więcej jednak w związku z ogromnymi kosztami związanymi z objęciem monitoringiem całego miasta należy przyjąć wieloletni plan modernizacji i rozwoju sieci monitoringu miejskiego typując w pierwszej kolejności miejsca, które najczęściej wskazują mieszkańcy – mówi.

Zdaniem radnego okolicznością sprzyjającą i na pewno obniżającą potencjalne koszty monitoringu jest rozwój sieci światłowodowej w całym mieście, większa przepustowość sieci to lepsza jakość obrazu a dzięki temu szybsza i skuteczna interwencja organów ścigania. – A tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – mówi Grzegorz Żyła.

 

źródło: OIA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content