Oleśnicka straż pożarna wsparła pogotowie przy transporcie pacjenta

Portal Olesnica998.pl poinformował o wspólnej interwencji służb, która miała miejsce w niedzielne popołudnie. Pogotowie ratunkowe poprosiło strażaków o pomoc przy transporcie pacjenta.

"Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, odebrał zgłoszenie dotyczące konieczności pomocy podstawowemu zespołowi Ratownictwa Medycznego, który interweniuje w oleśnickim Rynku. Strażacy zostali poproszeni o pomoc w zniesieniu pacjenta z mieszkania, do stojącego pod kamienicą ambulansu. Na miejsce został zadysponowany „drugi rzut” z lokalnej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.

Po dotarciu zastępu na miejsce okazało się, że z uwagi na gabaryty pacjenta, interweniujący na miejscu dwuosobowy zespół Ratowników Medycznych, nie był w stanie sam przetransportować go do ambulansu. Wspólnymi siłami obu służb błyskawicznie udało się przenieść osobę wymagającą hospitalizacji do karetki, aby po chwili mogła niezwłocznie trafić do szpitala, gdzie otrzyma niezbędną pomoc. Po kilkunastu minutach działania zostały zakończone" - informuje portal

 

źródło: Portal Olesnica998.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content