Oleśnicka policja apeluje o zwrócenie uwagi na problemy osób bezdomnych

W związku ze zbliżającym się okresem niskich temperatur Komenda Powiatowa Policji w Oleśnica prowadzi działania zmierzające do dotarcia do jak największej liczby osób potrzebujących pomocy. Policjanci pomagają osobom bezdomnym uniknąć sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu na skutek wychłodzenia organizmu. Problemy te dotykają także osoby samotne czy w podeszłym wieku.

"W okresie jesiennym dochodzi do spadków temperatur, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie to dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w ramach współpracy z pracownikami MOPS Oleśnica na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują" - apelują oleśniccy policjanci.

 

źródło: KPP Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny