Oleśnicka bibliotekarka prosi o wsparcie

Renata Bińkowska z Bierutowa na co dzień pracująca w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej walczy o powrót do zdrowia. Jej mąż Marek prosi o wsparcie.

– Guz mózgu. Moment, w którym usłyszeliśmy diagnozę nie daje mi spać, stale wywołuje ciarki na moim ciele. To właśnie wtedy zaczął się nasz koszmar. Koszmar, który ciągnie się w nieskończoność… – pisze pan Marek.

We wrześniu 2020 roku jego żona przeszła operację usunięcia guza mózgu. – Po niej nasze życie miało wrócić do normy, mieliśmy odetchnąć z ulgą. Los po raz kolejny wystawił nas jednak na potworną próbę. Podczas operacji doszło do komplikacji – opowiada.

– Nastąpił krwotok, który spowodował paraliż. Dwa miesiące od momentu, w którym usłyszeliśmy tę straszliwą diagnozę nasze życie niczym nie przypominało tego, które które znaliśmy jeszcze chwilę wcześniej. Od listopada Renia przebywa w ośrodku opieki paliatywnej, w oddychaniu pomaga jej respirator. Jest z nami ciałem, jej duch jakby uleciał.

– Tak bardzo za nią tęsknię! Zrobię wszystko, by do mnie wróciła! Naszą szansą jest rehabilitacja, katorżnicza, systematyczna rehabilitacja – pisze w apelu o pomoc Marek Bińkowski. – I chociaż jest ona tak bardzo potrzebna, to jest również całkowicie poza naszym zasięgiem finansowym. Serce mi się kraje kiedy pomyślę, że na przeszkodzie mogą stanąć nam pieniądze. Ale wierzę, cały czas wierzę, że w naszym życiu zaświeci jeszcze słońce. 

LINK do zbiórki na portalu siepomaga.pl

 

źródło: OIA, siepomaga.pl\

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content