Oleśniccy Radni zakazali prezentacji drastycznych zdjęć

W czasie ostatniej sesji Radni dyskutowali nad zakazem prezentowania drastycznych zdjęć w przestrzeni Oleśnicy. Projekt uchwały powstał z inicjatywy Arkadiusza Kembłowskiego i Mirosława Płaczkowskigo oraz grupy mieszkańców.

Podczas gorącej dyskusji i wymiany zdań prezentowane były różne poglądy i opinie na ten temat.

– Projekt uchwały mówi o zabranianiu prezentowania treści drastycznych, a przecież takie treści są prezentowane w różnych przestrzeniach – mówiła Beata Krzesińska z klubu radnych Oleśnica Razem, odwołując się m.in. do zdjęć na paczkach papierosów czy martwych zwierząt. – Czy w tej sprawie też będziemy podejmować uchwałę? – pytała radna.

Radny Tadeusz Żółkiewski (także OR) dociekał, czy uchwała nie będzie naruszeniem prawa. – Rada powinna działać w granicach prawa. Samorząd może podjąć przepisy porządkowe nieuregulowane w innych ustawach – wyjaśniała Jolanta Biskup, radca prawna urzędu, przyznając jednak, że w tej kwestii możemy mieć do czynienia z przekroczeniem kompetencji rady.

– To obywatelska inicjatywa uchwałodawcza – przypomniał szef rady Aleksander Chrzanowski. – Nawet jeśli opinia do projektu jest negatywna, to od radnych zależy, czy uchwała zostanie podjęta.

W wyniku głosowania nad uchwałą za jej przyjęciem zagłosowało 12 radnych, przeciw – 4, trzech radnych wstrzymało się od głosu, jedna nie wzięła udziału w głosowaniu.

 

KTO i JAK GŁOSOWAŁ?

Za podjęciem uchwały głosowali: Dorota Adamczyk-Gajda, Mariola Aiyegbusi, Marek Czarnecki, Marek Kamaszyło, Michał Kasprzyszak, Paweł Leszczyłowski, Robert Sarna, Jacek Malczewski, Jan Mandat, Damian Siedlecki, Sylwia Wawrzyńska, Grzegorz Żyła.

 

PRZECIW byli: Wojciech Bartnik, Beata Krzesińska, Wiesław Piechówka, Tadeusz Żółkiewski.

WSTRZYMALI SIĘ: Kazimierz Karpienko, Aleksander Chrzanowski, Adam Wójcik.

W głosowaniu nie brał udziału Paweł Bielański.

 

źródło: OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny