Oleśniccy policjanci przejęli nielegalny tytoń o wartości prawie 2 mld zł

Dzięki staraniom funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy przejęto nielegalny towar, a Skarb Państwa nie straci ponad 1,7 mln złotych!

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w trakcie wspólnej realizacji z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy ujawnili i zabezpieczyli 1544,6 kg tytoniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wykonując swoje realizacje często współpracują z innym jednostkami. Tak było i w tym przypadku. Po rozpoznaniu sprawy funkcjonariusze rozpoczęli współprace mająca na celu zatrzymanie sprawcy. Wspólnie udali się do jednej z miejscowości na terenie Gminy Dobroszyce, gdzie ujawnili 9,4 kg krajanki tytoniowej. Podczas realizacji wraz z zatrzymanym 52 - letnim mężczyzną funkcjonariusze udali się do jednego z garaży znajdującego się na terenie Miasta Oleśnica. Po wejściu do środka policjanci ujawnili łącznie 67 papierowych worków z zawartością tytoniu o łącznej wadze 1535,2 kg. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 1544,6 kg. Skarb Państwa dzięki realizacji policjantów nie straci 1 717 879,00 zł - informuje oleśnicka policja.

Wobec mieszkańca Powiatu Oleśnickiego decyzją Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

 

źródło: KPP w Oleśnicy

1 thought on “Oleśniccy policjanci przejęli nielegalny tytoń o wartości prawie 2 mld zł

Comments are closed.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content