Oleśnica: Rewitalizacja terenu przy ul. Wileńskiej

Prace przy rewitalizacji terenu przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy nadal trwają. Widoczne są już efekty budowy alejek i placu zabaw. Pojawiły się już specjalne nasadzenia zieleni oraz duże, kolorowe donice. Zainstalowano także elementy konstrukcji służących do zabawy dla dzieci.

"W parku stanęła już tężnia.  Jest to budowla z drewna i gałęzi tarniny służąca do zwiększania stężenia soli w solance. Tężnie służyły w przeszłości do uzyskiwania soli kuchennej, obecnie to inhalatoria. Coraz częściej znajdują się w większych miastach np. w parkach. Po gałęziach tarniny spływa solanka, rozbijając się na mniejsze krople. Dzięki promieniom słonecznym i podmuchom wiatru powstaje mgiełka solankowa, rozwiewana wokół tężni, tworząc korzystny dla zdrowia mikroklimat. Bardzo fajnie jest posiedzieć na ławeczkach wokół tężni.

Trwają również przygotowania do montażu urządzeń sportowych i rekreacyjnych i ustawienia rzeźb ogrodowych. Będą to postacie bajkowe.

Wielofunkcyjne boisko, rolkowisko, mini skatepark - to będzie miejsce na aktywność sportową. Warto wspomnieć, że powstający plac zabaw będzie pierwszym w Oleśnicy z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych.

Zaplanowano dużo zieleni i park zapachowy. Nowością będzie „zielony przystanek” bogato obsadzony ozdobną roślinnością. Teren zostanie oświetlony i ogrodzony, a także zainstalowany będzie monitoring i wybudowana toaleta. Będzie nawet teren dla miłośników czworonogów! Tu będziecie mogli przyjść ze swoim psiakiem i trenować sztuczki.

Koszt inwestycji to 2,6 mln złotych. W połowie tego roku powinna zostać zakończona" - informuje Urząd Miasta Oleśnica.

 

red. P.S.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny