Ogrom zniszczeń po nawałnicy, która przeszła przez powiat oleśnicki

Wichura, która przeszła przez powiat oleśnicki wczoraj wieczorem (28-07-2021) spowodowała, że w jej wyniku ucierpiały gminy: Syców, Dobroszyce i Twardogóra.

– Bardzo duże wyładowania atmosferyczne oraz niestety zniszczenia. Na szczęście, nie mamy żadnych informacji o wypadkach lub uszczerbku na zdrowiu – podsumowuje burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

– W wyniku burzy (trąby powietrznej?) najbardziej ucierpiały miejscowości Działosza, Wielowieś, Św. Marek, Biskupice. W Działoszy oraz Wielowsi burza pozrywała w części dachy oraz linie energetyczne. Droga do Biskupic przez ponad 3 godziny była zablokowana. Właśnie na drodze ze Św. Marka do Biskupic widać jak duża była siła tego żywiołu. Jeden z uszkodzonych dachów to ten sam budynek w którym ostatnio wybuchł pożar. To bardzo duża tragedia dla tej rodziny.

Burmistrz podziękował strażakom z PSP oraz jednostkom OSP z Gminy Syców.

– W akcji widziałem również strażaków z OSP Twardogóra, dziękuję – pisze burmistrz. – Dziękuję Panu Krzysztofowi Smorawskiemu. Gdyby nie jego pomoc, droga byłaby nieprzejezdna jeszcze bardzo długo. Jestem cały czas w kontakcie ze służbami. Jutro odbędzie się również posiedzenie sztabu kryzysowego w celu ustalenia skali zniszczeń oraz określenie ewentualnej pomocy dla osób które będą jej potrzebować – zapowiada.

 

źródło: OSP Twardogóra; FB Dariusz Maniak/

3 thoughts on “Ogrom zniszczeń po nawałnicy, która przeszła przez powiat oleśnicki

Comments are closed.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content