Ogród Japoński w Oleśnicy nie powstanie

Ogród Japoński w Oleśnicy nie powstanie. Opozycja krytykuje władze miasta, burmistrz odpowiada: Brak możliwości realizacji wcześniejszych zwycięskich projektów OBO niektórym radnym nie przeszkadzała.

Jak decyzję o wycofania się z realizacji projektu powstania Ogrodu Japońskiego tłumaczą władze miasta? – Zadanie nie zostało zrealizowane, ponieważ ogłaszane przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia – czytamy w oficjalnej informacji. – W trakcie procedowania zgłaszający się wykonawcy znacząco przekraczali budżet przewidziany na to zadanie lub nie zapewniali uzyskania wszystkich koniecznych dokumentów formalnych w wyznaczonym czasie. Pomimo kilkukrotnie przeprowadzonego postępowania nie zgłosił się oferent, który spełniałby wymagania formalne, budżetowe i czasowe, z tego też powodu projekt w wyznaczonym czasie nie mógł być zrealizowany – czytamy.

Burmistrz Jan Bronś tłumaczy dodatkowo, że Ogród Japoński byłby prawdopodobnie przedsięwzięciem wieloletnim, a to mija się z zasadami Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego, który przewiduje realizację projektów w ciągu jednego roku budżetowego. – To znaczy, że komisja weryfikująca popełniła błąd? – pytali podczas ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy opozycyjni radni.

Do tej sugestii burmistrz się nie odniósł. Przypomniał jednak, że i w poprzednich latach nie wszystkie projekty udało się zrealizować. Powodem był brak zainteresowania firm lub koszty przewyższające te, które zostały określone w projekcie. – Nie pamiętam wtedy tak krytycznych głosów panów Bielańskiego czy Siedleckiego. Nie pamiętam też kruszenia kopii, gdy przy Szkole Podstawowej nr 1 zamiast placu zabaw powstała siłownia – mówił Jan Bronś.

 

źródło: OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny