Odprawy dla samorządowców Oleśnicy po przegranych wyborach samorządowych.

Wypłacone kwoty sięgające po 30 tyś zł dla każdego z trzech byłych samorządowców są nie tylko szokujące dla emeryta, który boryka się z trudnościami jak przetrwać następny miesiąc podliczając każdą złotówkę, lecz również jest to niezrozumiałe dla zwykłego zjadacza chleba, pracującego za najniższą krajową.
W rozmowie z przechodniami kilku oleśnickich ulic, można wywnioskować, ze pieniądze otrzymane z tytułu utraty stanowiska w urzędach nie powinni otrzymać.  Niektórzy z mieszkańców byli bardzo zbulwersowani tym faktem, a inni przyjęli ten fakt bez żadnych emocji.

Wypłacone odprawy

Michał Kołaciński
Odprawa 31.620 zł.
Ekwiwalent za urlop 11.840,24 zł

Wojciech Kociński
Odprawa 30.276 zł
Ekwiwalent za urlop 8.720,64 zł

Piotr Karasek
Odprawa 27.888 zł
Ekwiwalent za urlop 3.569,92 zł

Rozmowa z Panem Kazimierzem (ul. Armii Krajowej)

- Co pan sądzi o wypłaconych odprawach z tytułu odejścia z zajmowanych urzędów - Pana Michała Kołacińskiego, Wojciecha Kocińskiego i Piotra Karaska.

Czytając artykuł w Mojej Oleśnicy myślałem, że to jakiś żart. Trudno mi jest uwierzyć, że w tym kraju rozdaje się pieniądze za darmo. Przecież tak naprawdę Ci panowie nie mają, czym się szczycić i nic wielkiego nie zrobili dla Oleśnicy.

- O wypłacie trzymiesięcznego odszkodowania w związku z upływem kadencji mówi ustawa z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych.

Wiem, że te pieniądze prawnie im się należały, lecz nie zmienia to faktu, że „ Bogatemu to i byk się cieli” – Biedny zawsze dostanie po tyłku, a pan Kołaciński i Karasek przecież nie odeszli z polityki. Jeden i drugi jest radnym i też dostaje comiesięczną dietę za siedzenie na sesjach.

- Panie Kazimierzu praca w samorządzie na rzecz miasta czy powiatu to nie jest tylko siedzenie i branie pieniędzy za darmo.

Łapie Pan mnie za słowa. Nie to miałem na myśli. Chciałem powiedzieć, że ci panowie dostają nadal pieniądze za pełnienie funkcji radnego i dołożą zapewne swoją skromną cegiełkę do rozwoju i rozkwitu miasta, czy też powiatu, chociaż mam prawo w to wątpić.

Rozmowa z Panią Anną (ul. Marii Skłodowskiej- Curie)

-Co Pani myśli o odszkodowaniach i ich wysokościach, jakie zostały wypłacone za utratę stanowiska w urzędzie miasta i starostwie.

Nie jestem zdziwiona, że Były Burmistrz Oleśnicy otrzymał odszkodowanie, czy też były starosta Wojciech Kociński razem z wicestarostą. Takie odprawy otrzymali również ich poprzednicy i nie ja powinnam to oceniać.
Odprawa trzymiesięczna przysługuje zgodnie z kodeksem pracy w każdym zakładzie. Jedyna różnica polega na tym, że pracownik otrzymuje takie odszkodowanie w zależności od stażu pracy, a tu reguluje to ustawa.

WM

Dodaj komentarz

  1. i po co te kłótnie dostali i nikt im nie zabierze. Dajcie sobie po gębie i idźcie na piwko

  2. pieprzysz jak pokręcony a poprzednia władza nie dostała. Dostali jeszcze więcej i jakoś wtedy nie krzyczałeś

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny