Obchody Europejskich Dni Pracodawców w powiecie oleśnickim

Około 500 osób wzięło udział w działaniach poświęconych możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych. Zorganizował je Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy, włączając się w tegoroczną edycję Europejskich Dni Pracodawców.

Od 16 do 20 maja odbywały się spotkania z młodzieżą oleśnickiego oraz z osobami bezrobotnymi. Sporą frekwencją cieszyła się konferencja "Rynek pracy, a pożądane kompetencje w zmieniającej się rzeczywistości" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Oleśnicy i Bierutowa, którą PUP zorganizował we współpracy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej. W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób. Powiat Oleśnicki reprezentowali przewodniczący Rady Adam Horbacz i wicestarosta Stanisław Stępień, a Miasto Oleśnicę burmistrz Jan Bronś.
Ponadto działaniami informacjami objęto prawie 200 młodych ludzi ze szkół średnich w Sycowie i Międzyborzu oraz osoby posiadające status bezrobotnych. Zaplanowano również akcję informacyjną z wykorzystaniem bazy kontaktów (newsletter) mającą na celu przedstawienie pracodawcom możliwości uzyskania pomocy w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracodawców oraz zatrudnionych przez nich pracowników.
W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Pracodawców informacje dotyczące kompetencji i ich wartości rynkowej zostały przekazane grupie około 500 osób, w tym młodzieży i osobom bezrobotnym  w liczbie  370.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny