Nowy wieżowiec przy Dworcu Głównym !

 

 

Z najnowszych informacji uzyskanych od przyszłego Inwestora projektu wynika, że teren wokół wrocławskiego Dworca Głównego ma zacząć tętnić życiem. Mowa tu o planowanej budowie wieżowca na działce należącej jeszcze do niedawna do Poczty Polskiej w sąsiedztwie Dworca Głównego oraz budynku Poczty Polskiej S.A. przy ul. Małachowskiego 1-9 we Wrocławiu.

W ciągu najbliższych kilku lat ma tu powstać wieżowiec nawiązujący do istniejącego biurowca Silver Tower Center działa sławnego wrocławskiego projektanta Zbigniewa Maćkowa, który znajduje się naprzeciwko planowanej inwestycji. Ma go wybudować WRI Investment Sp. z o.o. Sp. K z siedzibą w podwarszawskich Markach. Dziś na terenach przy ulicy Małachowskiego 11 o powierzchni ponad 2800 m2 znajdują się stare i od dawna nieużywane pocztowe magazyny w sąsiedztwie niewykorzystywanych peronów dworca. Inwestor dostrzega ogromny potencjał w realizacji tego projektu. Do tej pory tereny znajdujące się na wschód od Dworca były omijane przez ludzi. Teraz ma to ulec radykalnym zmianom. Inwestycja otworzy tę zapomnianą część dla mieszkańców i podróżnych.

Budynek będzie się składał z części biurowej oraz usługowej. Ma tam powstać między innymi galeria handlowa. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na rok 2020.

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny