Nowości filatelistyczne: Poczta Polska wprowadza dzisiaj do obiegu kartę pocztową emisji „30 lat w służbie publicznej KSAP”

Dzisiaj, 16 kwietnia 2021 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30 lat w służbie publicznej KSAP.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono logotyp KSAP. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się tytuł emisji ,,30 lat w służbie publicznej KSAP”, grafika nawiązująca do medalu wydanego przez KSAP z okazji 30-lecia szkoły oraz pełna nazwa uczelni.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski

 

źródło: Poczta Polska

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content