Nowoczesne przedszkole z placem zabaw dla 300 dzieci w Twardogórze

Energooszczędne, proekologiczne, przystosowane dla 300 dzieci uczęszczających do 12 oddziałów, z nowoczesnym placem zabaw - takie będzie nowe przedszkole w Twardogórze.

Gmina Twardogóra, reprezentowana przez burmistrza Paweł Czuliński podpisała umowę z firmą BCM ARCHITEKCI sp. z o.o. na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu energooszczędnego przedszkola w Twardogórze wraz z zagospodarowaniem terenu.

Przedszkole w Twardogórze – jakie będzie?

Obiekt m.in. z przestronnymi salami dydaktycznymi z zapleczem i bezpośrednim dostępem do terenowego placu zabaw, strefami zabaw dostosowanymi do wieku dzieci, ogródkiem, blokiem sportowo-rekreacyjnym i jadalnią będzie przyjazny dla najmłodszych, i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zielone dachy i ściany, wykorzystanie naturalnego światła do doświetlenia i ogrzania budynku, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej oraz retencji wody wpłynie na energooszczędność (nawet do 70%!) i zeroemisyjność przedszkola czyniąc go neutralnym dla środowiska. Dokumentacja zostanie wykonana w oparciu o koncepcję architektoniczną, która zwyciężyła w konkursie architektonicznym oraz głosy mieszkańców wyrażone w konsultacjach. Oprócz dokumentacji projektowo-kosztorysowej do realizacji inwestycji niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych. Gmina Twardogóra ubiega się o dofinansowanie budowy przedszkola w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

źródło: OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content