Nabór na nowy rok szkolny- Katolicka Szkoła Podstawowa w Oleśnicy.

Najmniejsza szkoła podstawowa w mieście, zaprosiła na dzień otwarty. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy, to szkoła wyjątkowa. Jest tak kameralna, że odnosi się wrażenie przebywania nie do końca w szkole. To mały domek na skraju miasta, w którym w małych kilkunastoosobowych klasach można chłonąc wiedzę, w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.

Budynek szkoły ma ponad sto lat, a sprawia wrażenie jakby młodniał. Dzięki połączeniu przeszłości z przyszłością, codzienność edukacji napawa zarówno nauczycieli i jak uczniów, odczuciem dobrze spędzonego dnia. W miłej i optymistycznej atmosferze. Jak każda mała szkoła jest ona w zasadzie wolna od patologii i konfliktów. A jak dzieje się coś niepokojącego, to łatwo rozwiązywać te problemy w porozumieniu z rodzicami i opiekunami. Katolicka sprawia wrażenie jakby nie do końca była rzeczywista, czarując swoimi niepowtarzalnymi szczegółami i smaczkami.

Rodzicu, zobacz porozmawiaj, a oddasz dziecko pod jej opiekę. Żałując, że nie masz tylu lat, żeby być jej uczniem. Tu nie szykują się strajku, tu czekają na twoje dzieci, aby przygotować je do trudów dalszego życia. I tylko dyrektor narzeka, że nadmiar biurokracji odbiera mu czas na, kontakt z uczniami przy tablicy.
Ponoć sprawdził. Tym bardziej, że odnoszę wrażenie, że to prawda. Jakbym mógł odmłodnieć o kilkadziesiąt lat, to z chęcią bym pokaligrafował, pohispanizował, pobrykał na przerwie czy pobazgrał na multimedialnej tablicy. Katolicka jest taka tradycyjna, a na wskroś nowoczesna. Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie zastanawiaj się zbyt długo...

Marcin Żmuda

Dodaj komentarz

  1. Fajne są właśnie takie małe szkoły a nie taśmowe molochy produkujące kaleki życiowe

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny