Muzeum Poczty zostaje w stolicy Dolnego Śląska

Urząd Marszałkowski planował przeniesienie placówki do Lubina, jednak sprzeciwili się temu radni sejmiku. Dzięki temu muzeum pozostanie we Wrocławiu, możliwe jednak, że i tak zmieni adres.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji to instytucja kultury województwa dolnośląskiego, która w tym roku świętuje swoje setne urodziny. Jubileuszowy rok upłynął niestety pod znakiem niepewności co do dalszej przyszłości placówki – Urząd Marszałkowski planował połączenie jej z Muzeum Historycznym w Lubinie, co zaowocowałoby zniknięciem instytucji z mapy Wrocławia.

Na to nie zgodzili się jednak radni sejmiku, Muzeum zostanie więc w mieście. Podjęto także uchwałę o zamiarze pozakonkursowego powołania nowej dyrektorki placówki – funkcję ma objąć obecnie pełniąca obowiązku dyrektora Agnieszka Dziedzic.

W mocy pozostaje jednak temat przeprowadzki – Muzeum mieści się w budynku należącym do Poczty Polskiej, w siedzibie dawnej poczty czekowej. Wymaga on jednak kapitalnego remontu, Urząd nie wyklucza więc przenosin do bardziej funkcjonalnej i tańszej przestrzeni.

źródło: wroclaw.tvp.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content