Most w Niwkach już po remoncie. Teraz obiekt może posłużyć nawet 100 lat

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy informuje, że w dniu 21 października br. dokonano uroczystego odbioru zmodernizowanego mostu na drodze powiatowej nr 1492D dokonano w Niwkach Kraszowskich.

Remont mostu był już koniecznością. Most zbudowany jeszcze w latach 50 znajdował się w bardzo złym stanie technicznym i wymagał odbudowy wzmocnień przyczółków. W odbiorze inwestycji wzięli udział przedstawiciele władz powiatu starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, dyrektor ZDP Krzysztof Górecki i Grzegorz Duda - inspektor w Wydziale Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu.

Według Grzegorza Dudy, teraz most może posłużyć nawet 100 lat. To, że obiekt właściwie nie nadawał się już do użytku potwierdził dyrektor ZDP. - Był w stanie przedawaryjnym - jakdodał Krzysztof Górecki.

W odbiorze mostu wzięli udział także Ryszard Potoczny - inspektor branży drogowej, Jacek Rojek - inspektor branży mostowej oraz Stanisław Kutera reprezentujący wykonawcę - firmę Inbud.

Przebudowa mostu w Niwkach Kraszowskich była zadaniem realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Oleśnicy i ZDP. Umowa na remont mostu została podpisana 6.02.2020 r., a zakończenie prac zaplanowano na 16 września br. Całość inwestycji kosztowała 1 107 804,23 zł. Decyzja o remoncie mostu została podjęta w trakcie w trakcie przygotowywania przetargu na przebudowę drogi powiatowej nr 1492D. Ta inwestycja została zakończona w maju tego roku. Remont mostu i przebudowa drogi powiatowej poprawiła komfort jazdy oraz wpłynęła na zwiększenie bezpieczeństwa,a tym samym jakości życia mieszkańców.

red. Paweł Sanecki

Udostępnij na swoim profilu !