MOKiS zaprasza do udziału w projekcie teatralnym „Kartoteka online”

MOKiS zaprasza do udziału w projekcie teatralnym „Kartoteka online”.

Zapraszamy młodzież od lat 15 i dorosłych do dołączenia do naszej międzypokoleniowej grupy teatralnej i wspólnego stworzenia zapisu pokoleniowego doświadczenia z czasów pandemii.

Informacje o projekcie

W ramach uczczenia tegorocznej 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza razem z instruktorką teatralną - Anną Rakowską - Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki planuje realizację projektu teatralnego "Kartoteka online".

W dramacie "Kartoteka" Różewicz pokazuje powojenne życie przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Bezimienny Bohater dramatu jest jednym z wielu, którym udało się przeżyć koszmar wojny. To ona zabrała mu młodość, odarła ze wszystkich ideałów, pozbawiła pewności i bezpieczeństwa. Zachwiała całym jego światopoglądem.

W ramach naszego projektu - realizowanego w całości online - chcemy odczytać dramat Różewicza poprzez kontekst trwającej pandemii i jej wpływu na życie ludzi.

Pokolenie Różewicza zostało naznaczone piętnem wojny, tak jak obecne pokolenie jest naznaczone piętnem pandemii. Jej skutki są dotkliwe zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Lęk, samotność, poczucie izolacji, apatia, zagubienie, odarcie z poczucia bezpieczeństwa, to odczucia obecne powszechnie w społeczeństwie wczasach powojennych i dzisiejszych.

Działania projektowe

Projekt będzie realizowany w całości w formie online. W ramach projektu odbędą się warsztaty teatralne online, w trakcie których uczestnicy przygotują monologi oparte na twórczości Tadeusza Różewicza.

Kolejnym etapem będzie nagranie gotowych monologów uczestników w formie filmowej, a rezultatem projektu będzie lipcowa premiera na kanale YouTube MOKiS video-performance teatralnego "Kartoteka online", który powstanie na bazie nagranych monologów.

Do udziału w projekcie zaproszona jest młodzież od lat 15 i dorośli - zarówno osoby, które mają już doświadczenie w działaniach teatralnych, jak i osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w takiej formie przekazu.

Formularz zapisu online będzie dostępny na stronie www.mokis.info od 6 kwietnia.

 

źródło: MOKiS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content