Mobilny rentgen już w oleśnickim szpitalu. To sprzęt z najwyższej półki

Przyłóżkowy mobilny aparat RTG trafił w piątek do oleśnickiego szpitala. Sprzęt pochodzący z Agencji Rezerw Materiałowych został pozyskany z inicjatywy dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitali i dzięki staraniom Zarządu Powiatu.

Mobilny rentgen to wysokiej klasy model, który posłuży do walki z COVID-19. O jego zaletach mówi p.o. dyrektor szpitala Przemysław Magiera: - Na pewno przyniesie wiele korzyści dla pacjentów, jak i dla personelu. To wygoda dla obu stron. Dzięki temu, że aparat może dotrzeć bezpośrednio do łóżka chorego, ten nie musi się już przemieszczać do diagnostyki, a my nie musimy dezynfekować tego miejsca.
Szpital posiada już jeden mobilny rentgen, ale starszy model, którym można wykonać przy łóżku tylko jedno zdjęcie.

Utrudnienie polega na tym, że za każdym razem ktoś się musi przebierać i wyjeżdżać do pracowni rentgenowskiej – dodaje dyrektor.

To nie jedyne urządzenie, które w ostatnim czasie trafiło do szpitala z ARM.

Cały czas o coś wnioskujemy. Otrzymaliśmy już pompę i respiratory, ale mobilny aparat RTG to zdecydowanie najbardziej wartościowy sprzęt – nie kryje Przemysław Magiera, który w związku z nowym nabytkiem ma jedno wielkie życzenie: - Obyśmy musieli go jak najrzadziej używać!

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content